Adisseo, FRAmelco Group’u satın aldı

Bluestar Adisseo Company (Adisseo), Hollanda merkezli yem katkı maddesi şirketi FRAmelco Grubu’nu satın almak için anlaşmanın imzalandığını duyurdu. Bu anlaşma, Adisseo’nun özellikli yem katkı maddeleri ve hayvan besinleri alanında dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alma hedefine ulaşma stratejisi kapsamında gerçekleştirildi.

Bu satın alma ile Adisseo, gelecek vaat eden Beslenme Yoluyla Sağlık pazar segmentindeki konumunu güçlendirecek. Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren Hollanda merkezli bir aile şirketi olan FRAmelco Group; Hollanda’nın yanı sıra İspanya ve Tayland’da 3 fabrika işletiyor.

Grubun brüt satışlarının değeri yılda 30 milyon Euro civarında.

FRAmelco’nun satışlarının büyük kısmını, hayvan sağlığını korumak ve performansını artırmak için yemlere katılan gliseritler (kısa ve orta uzunlukta zincirlere sahip yağ asitleri) ve yem sindirimini kolaylaştıran lizolesitinler oluşturuyor.

FRAmelco’nun endüstriyel ayakizi, ürün çeşitliliği, teknolojileri, hitap ettiği hayvan türleri ve hedef pazarları Adisseo’nunkilerle son derece uyumlu. İki grubun bir arada çalışması ile entegre çözümlerin uygulamaya konması sayesinde, antibiyotik kullanımını azaltmak ve hayvanların direncini artırmak isteyen müşterilere daha uygun ürünler sunulması mümkün hale gelecek.

Adisseo CEO’su Jean-Marc Dublanc satın alma işlemi konusunda şunları söyledi: “Bugün özellikli ürünlerde büyüme stratejimizle ilgili bir adım daha atıyoruz. FRAmelco yöneticileri ve çalışanları muhteşem bilgi birikimleri ve tecrübeleriyle aramızda görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

FRAmelco’nun satın alınması, müşterilerimizin şu anki ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılama konusunda bizi daha iyi bir pozisyona ulaştıracak ürünler, çözümler ve teknik bilgilerin grubumuza aktarılması anlamına geliyor.

Birlikte verimli bir kurum oluşturarak global ürün portföyümüzün rekabet gücünü artıracağız. Beslenme yoluyla sağlıklı hayvan yetiştiriciliğine katkı sağlama vizyonumuzla mükemmel şekilde örtüşen gelecek vaat eden bir teknoloji olan kısa ve orta uzunlukta zincirlere sahip yağ asitlerinde piyasanın lideri olacağız. Bunun yanında, müşterilere daha iyi hizmet sunabilmek ve pazarda büyümek için her iki tarafın güçlü yönlerinden ve global ölçekte çeşitli pazarlardaki nüfuzundanyararlanacağız.”

FRAmelco CEO’su Lars Snijders ise şunları ekledi: “Adisseo’nun bir parçası olmak bizi heyecanlandırıyor. Çünkü iki şirket de aynı tutkuyla hareket ediyor: müşterilerine en yenilikçi ve sürdürülebilir yem çözümlerini sunmak.

Son yıllarda gliserit ve lizolesitin teknolojileri ile müşterilerimize başarılı çözümler sunmuş olmaktan dolayı gururluyuz.

Adisseo ile güçlerimizi birleştirerek başarımıza ivme kazandıracağız.”