Adisseo, mikotoksin yönetimi için Mycoman’ı piyasaya sürdü

Adisseo, mikotoksin yönetimini geliştirmeye yönelik hepsi bir arada dijital bir platform olan yeni Mycoman‘ı piyasaya sürdü.

Adisseo, mikotoksin yönetimi için Mycoman'ı piyasaya sürdüKüresel nüfus artmaya devam ederken, bitkisel ve hayvansal ürünlere olan talep de artıyor. Bu artan talep, mikotoksin tehdidi gibi oldukça önemli bir zorluğu da beraberinde getiriyor. Bu toksik bileşikler tüm dünyada hayvan sağlığı ve performansı için ciddi risk oluşturuyor. İklim değişikliğinin kontaminasyonları daha öngörülemez hale getirmesi nedeniyle mevcut pratiklerin geliştirilmesi büyük önem taşıyor.

Hayvan beslemede dünya liderlerinden biri olan Adisseo, küf ve mikotoksinlerin olumsuz etkileriyle mücadelede riskleri proaktif olarak yönetmeye yardımcı olan yeni hepsi bir arada çözümü Mycoman’ı duyurdu.

Yeni çözümle ilgili bir açıklama yapan şirket, şunları vurguladı: “Adisseo olarak kendimizi, müşterilerimizin hayvanlarını korumalarına ve marjlarını mikotoksin kontaminasyonunun olumsuz etkilerinden sakınmalarına yardımcı olmaya adadık. Adisseo, mikotoksin yönetiminde uzun yıllara dayanan uzmanlığıyla, en son bilimsel bilgileri içeren bir dijital platform geliştirdi: Mycoman. Bu evrimsel hepsi bir arada teknoloji, müşterilerimize değer zinciri boyunca mikotoksin sorunuyla mücadelede benzersiz bir destek sağlayacaktır.”

Adisseo’nun açıklamasına göre, Mycoman dijital platformu, kullanıcılara şu konularda yardımcı oluyor:
• Adisseo’nun Syngenta ile olan ortaklığı sayesinde mikotoksin kontaminasyonunu önceden tahmin edebilir ve dünya çapındaki mevcut kontaminasyonları değerlendirerek, bunlara göre uyarlanmış bir kontaminasyon yönetimiyle müdahalede bulunabilirsiniz.
• Kullanıcı maliyetinden tasarruf etmek ve tedarik sürecinizi yönetmek amacıyla, kontaminasyon değişkenliğinin nereden kaynaklandığını anlamak için yeminizi kontrol edebilir ve bu riski zamanında yönetebilirsiniz.
• Mikotoksin riskini hesaplayarak ve size özel ürün önerileri alarak hayvanlarınızı koruyabilirsiniz.
• Kontaminasyon risklerini azaltmak için mikotoksin yönetim prosesinizi kesintisiz olarak geliştirebilirsiniz.
• Mycopedia’nın bilimsel içeriğiyle bilgi tabanınızı genişletebilir ve sahadaki mikotoksin semptomlarını fark edebilmek için gözlerinizi eğitebilirsiniz.

Adisseo, Mycoman ile mikotoksin yönetimini geliştirmeyi ve bitkisel üretimdeki riskleri öngörmekten hayvan sağlığını korumaya kadar değer zincirinin her adımında uzmanlaşmayı hedefliyor.