ADM Animal Nutrition, NutriPass L kapsüllenmiş lizini tanıttı

Hayvan beslenmesinde bir dünya lideri olan ADM, bugün işkembede stabil olan ve ineklere bağırsaktan verilebilen kapsüllenmiş bir lizin takviyesi olan NutriPass L’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

ADM Animal Nutrition Başkan Yardımcısı Brad Dalke, “NutriPass L, verilen besinlere yapılan yatırımlarının geri dönüşünü artırarak üreticilere avantaj sağlıyor.” dedi. “Etkili kapsülleme yoluyla, NutriPass L emziren inekler ve büyüyen sığırlar için tutarlı ve istikrarlı bir metabolik süreçte değiştirilebilir lizin kaynağı sağlıyor.”

Lizin, inekler tarafından doğal yollardan üretilemediğinden, yemlerle sağlanması gereken temel bir amino asittir. Lizin, yağsız doku kazancı, süt bileşenleri ve süt hacminde gelişmiş üretim performansını destekleyen biyolojik bir yapı taşıdır. Her 100 gram NutriPass L ürününün, muadil ürünlerle karşılaştırıldığında, net metabolik süreçte değiştirilebilir lizin dağıtımını karşıladığı veya aştığı görülmüştür.

Lisini kapsüllemek, üreticilerin rasyondaki daha yüksek maliyetli protein bileşenlerinin azaltılması yoluyla dengeli, uygun maliyetli bir diyet sağlamasını mümkün kılıyor. NutriPass L, optimum süt üretimini, hayvan büyümesini destekliyor ve beslenme uzmanlarına rasyonlarda besin israfını sınırlama fırsatı sunuyor.

ADM Animal Nutrition süt ürünleri beslenme uzmanı PhD Brian Lammers, “ADM, NutriPass L’yi üretmek için tescilli bir matris kapsülleme tekniği kullanıyor” dedi. “Üretim sürecimiz, koruyucu bir kaplamaya sahip tek bir şekil ve boyuta, gelişmiş karıştırma kapasitesini ve yüksek bağırsak salımını destekleyen özelliklere sahip bir lizin ürününü mümkün kılıyor.”

NutriPass L, çok çeşitli yem malzemeleri ve yemlerle karıştırılabiliyor. Amerika Birleşik Devletlerinde, sıkı kalite kontrol önlemleri altında gelişmiş bir üretim tesisinde üretiliyor ve yerel kaynaklı bileşenlerle formüle ediliyor.

NutriPass L, böylece ADM’nin geniş besi hayvanı beslenmesine dayalı teknolojiler ve yem çözümleri portföyüne katılmış oldu.