Alltech’ten çiftçilere destek

Alltech şirketinden kasırgadan zarar gören Amerikalı çiftçilere yardım

Alltech, ABD’nin Iowa eyaletinde kasırga afetinden etkilenen çiftçilere bir fon aracılığı ile nakdi yardımın yanı sıra ekipman ve hizmet desteğinde bulundu.

ABD’nin Iowa eyaletini 10 Ağustos tarihinde vuran kasırganın ardından Alltech, afetzedelere yardım için bir fon kurdu. Afetten doğrudan etkilenen kesimlere bağış yapan şirket, ürün ve hizmet desteğinde de bulundu.

Alltech Başkanı ve CEO’su Dr. Mark Lyons, dereko olarak adlandırılan bu beklenmeyen hava olayının ciddi hasar bıraktığını vurguladı. Lyons, “Tarlalardaki tesisat ve tahıl ambarları yerle bir oldu. Zaten zor bir yıl geçirmekte olan çiftçiler, bir de tamirat masraflarına katlanmak zorunda kaldı. Oluşturduğumuz fonun Iowa’daki çiftçiler için önemli bir destek oluşturduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Alltech ve Hubbard Feeds tarafından yapılan bağışlar ise Iowa Sığır Yetiştiricileri Derneği, Iowa Domuz Üreticileri Derneği ve Iowa Mısır Yetiştiricileri Derneği’ne aktarıldı. Söz konusu dernekler, bu desteği kırsal bölgelerde en çok ihtiyaç duyan kesimlere ulaştırdı. Şirketler ayrıca traktör ve nokta dönüşlü yükleyicilerin de aralarında olduğu ekipman da hibe etti.

Alltech’in kurduğu fona yapılan yardımlar doğrudan Iowa’daki çiftçilere ve bölgedeki diğer afetzedelere 25 bin dolarlık dilimler halinde aktarılıyor.