Biochem, Almanya’da yeni üretim tesisi açtı

Biochem Almanya’nın Lohne şehrinde bulunan 4.500 metrekarelik GMP+ sertifikalı üretim ve lojistik tesisini tamamladı. Enerji verimli, tam otomatik dolum sistemine sahip yeni tesis, firmanın sıvı yem takviyesi kapasitesini önemli ölçüde artıracak.

Biochem, Almanya'da yeni üretim tesisi açtıBiochem, Almanya’nın Lohne kentinde bulunan 4.500 metrekarelik GMP+ sertifikalı üretim ve lojistik tesisinin tamamlandığını duyurdu. Yeni tesis, 1.000 metreküplük modern bir tank depolama ünitesine ve enerji açısından verimli, tam otomatik bir dolum sistemine ev sahipliği yapıyor. Biochem’in büyüyen iş gücü için de 60 adet ek çalışma ofisi bu ünite ile eş zamanlı hizmet vermeye başlayacak.

Biochem CEO’su ve sahibi Eckhard Thölke, “Bu tesisin tamamlandığını duyurmaktan çok memnunuz. Yeni tesis, hayvan yemi pazarının artan ihtiyaçlarını karşılamak için üretim kapasitemizi daha da genişletmemizi sağlıyor.” diyor ve ekliyor: “Bu yeni konum, sıvı yem katkı maddesi dolum boyutlarımızda bize büyük esneklik sağlıyor – artık 500 mililitreden 25.000 litreye kadar dolum yapabiliyoruz. Temel misyonumuz olan güvenli hayvan besleme prensibimizden ödün vermeden, hizmetlerimizi müşterilerimizin talepleri ile daha uyumlu hale getirebiliriz”.

Tesisin merkezinde modern sıvı üretim hattı bulunuyor. Hayvan sağlığı ve yem kalitesi hakkında artan farkındalığın etkisiyle, küresel sıvı yem katkı maddesi pazarının her yıl %5 oranında büyümesi ve 2025 yılına kadar toplam yem katkı maddeleri alanındaki payını artırması bekleniyor.

Tesis ayrıca, ürünü koruyacak iklimlendirme kontrollü bir depo alanına da sahip.