Boehringer Ingelheim, Türkiye’deki yatırımlarını arttırıyor

Boehringer Ingelheim Türkiye, 2021 yılında ve sonrasında sektör büyümesinin üzerinde bir performans sergilemek için yeni yatırımlara, yerelleşmeye ve yenilikçi ürün lansmanlarına odaklanacağını açıkladı.

Evren Özlü, Boehringer Ingelheim’in Türkiye Genel Müdürü / İnsan Sağlığı Direktörü & Sahra Altı Afrika Genel Müdürü

İnsan ve hayvan sağlığı alanında küresel liderler arasında yer alan Boehringer Ingelheim’in Türkiye Genel Müdürü / İnsan Sağlığı Direktörü & Sahra Altı Afrika Genel Müdürü Evren Özlü, ilaç sektörünün pandemi ile geçen 2020 yılını değerlendirdi ve 2021 yılsonu öngörülerini paylaştı. Özlü, değerlendirmesinde şunları dile getirdi: “Yılın ikinci yarısında, ilaç sektörünün sahip olduğu karakteristik kimliğine tekrar kavuşarak pandemi öncesindeki gibi kendi çizgisine ulaşacağını öngörüyoruz. Boehringer Ingelheim olarak; bu değişimleri zamanında analiz ederek 2020 yılında hem insan sağlığı hem de hayvan sağlığı alanlarında Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilaç şirketlerinden biri olduk.”

Hayvan sağlığı alanında 2020 yılını başarılarla kapattıklarının altını çizen Özlü, “CEESA verilerine göre Türkiye hayvan sağlığı sektörü 2020 yılında yüzde 23 büyürken; Boehringer Ingelheim Türkiye Hayvan Sağlığı yüzde 51 oranında büyüyerek en hızlı büyüyen çok uluslu hayvan sağlığı şirketlerinden biri oldu. Bu başarıları ile Türkiye; hayvan sağlığı alanında Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Bölgesi’nin en hızlı büyüyen ülkesi olarak bölgeye pozitif katkı sağladı” dedi.

Boehringer Ingelheim’ın 2021 yılı hedeflerinden söz eden Özlü, firmanın hem insan sağlığı hem de hayvan sağlığı alanında yenilikçi tedaviler ve yaklaşımlar ile sağlık sektörünün ana oyuncularından biri olmaya devam edeceğinin altını çizdi. “Daha çok hastaya yenilikçi tedaviler sunmak adına yaşamlara dokunmak ve umut olmak misyonu ile çalışmaya devam edeceğiz” diyen Özlü, 2021 yılında mevcut ürünlerin yanı sıra yenilikçi tedaviler sunmak için ruhsat ve geri ödeme süreçlerinde olan ürünleri hekimlerin hizmetine sunmayı ve kamu sağlığı adına sektöre destek olmayı hedeflediklerini dile getirdi. Ülke yatırımlarına ve katma değer sağlayan projelere imza atan Boehringer Ingelheim hem klinik çalışmaları hem de yerelleşme süreçlerindeki projeleri hayata geçirmek adına çalışmalarını sürdürüyor.