Calysta, Dr Geoff Bryant’ı yeni CTO olarak atadı

Geoff Bryant, Calysta CTODünyanın önde gelen alternatif protein üreticilerinden Calysta, gıda ve yem inovasyonu alanında tecrübeli isimlerden Dr Geoff Bryant’ı Baş Teknoloji Sorumlusu olarak atayarak gelecek planları hakkında ipucu verdi.

20 YILI AŞKIN TECRÜBE
Yaklaşık 20 yıldır Ar-Ge ve teknoloji ekiplerini yöneten Dr Geoff Bryant, en son Quorn Foods ve Mars Inc. şirketlerinde görev yapmıştı. Calysta’nın İngiltere Teeside’daki teknoloji merkezide global ürün geliştirme ile mühendislik ve inovasyon faaliyetlerini yönetecek olan Geoff, şirketin Çin’de Adisseo ortaklığı ile inşa edeceği FeedKind üretim tesisi projesinden de sorumlu olacak. Geoff, yönetim ekibinde Asya, ABD ve Avrupa’yı kapsayan üretim geliştirme stratejisi ve teknoloji yol haritasında da çok önemli rol oynayacak.

Geoff, Calysta’ya gelmeden önce son olarak Quorn’un fermantasyon teknolojisi, yeni ürün geliştirme, inovasyon, kalite, düzenleyici kurallara uyum ve işleme teknolojisi alanlarında Ar-Ge ve teknik ekiplerini yönetmişti. Quorn’dan önce 16 yıl boyunca Mars şirketinde çalışan Geoff; Özellikli Evcil Hayvan Mamaları ve AR-GE’den Sorumlu Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çok sayıda bölgesel ve global görevler üstlenmişti.

Calysta Operasyon Direktörü Thomas JG Huot, Çin’deki Calysseo fabrikasının faaliyete geçmesinden hemen önce Geoff Bryant’ın atanmasının Calysta için çok önemli olduğunu vurguladı.

“GEOFF BİZİM İÇİN MUHTEŞEM BİR KAZANIM”
Huot, “Büyüme sürecinde bir sonraki aşamaya geçerken, ürün portföyümüzü genişletmek bizim için büyük önem taşıyor. Bu amaçla, hem dünya çapında hem de Birleşik Krallık’taki stratejik açıdan önemli tesisimizde araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi artıracak olmamızdan dolayı Geoff bizim için muhteşem bir kazanım.”

Yakın dönemde, et içermediği halde ete benzeyen bitki temelli gıdaların geliştirilmesinde teknolojinin ve inovasyon stratejilerinin geliştirilmesi üzerinde çalışan Geoff Bryant ise şunları söyledi: “Gıda sistemini dönüştürmeye büyük istek duyuyorum. FeedKind gibi sürdürülebilir proteinlerin, gıda üretiminin gezegenimiz üzerindeki olumsuz etkilerini azaltma konusunda çok önemli rol oynayacağına kesinlikle inanıyorum.” dedi.

“HEYECAN VEREN YENİ GÖREV”
“Calysta’nın misyonunun az kaynakla çok üretim yapmak olduğunu belirten Geoff, “Heyecan veren bu yeni görevde bu meydan okumayla yüzleşmek için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullandı.