Cargill ve BinSentry ortaklığıyla hassas yem takibi

Cargill, hayvan yetiştiricilerinin ve yem fabrikalarının daha güvenli ve etkili yem takibi yapabilmelerini sağlamak için BinSentry ile anlaştı.

Cargill partners with BinSentry to help feed mills
Yem seviyesini tahmin etmek için besleme silosunun kenarına tokmakla vurmak, kantar kullanmak ya da titreşim sensörleri yerleştirmek artık mazide kaldı. Cargill, hayvan yetiştiricileri ve yem değirmenleri için daha güvenli ve etkili yem takibini mümkün kılmak adına BinSentry ile anlaştı. Kolay kurulumlarıyla dikkat çeken BinSentry sensörleri, yem stoklarının hatasız şekilde izlenmesini sağlıyor. Cargill, BinSentry’nin tek yetkili distribütörü olacak.

Cargill partners with BinSentry to help feed mills

BinSentry’nin kullandığı LiDAR sensörleri; kendi kendine giden araçlarla aynı gelişmiş teknolojiye sahip. Bu sensörler, silo düzeylerini her saat ölçüyor. BinSentry’nin kurulumu en fazla 10 dakika sürüyor ve siloda herhangi bir modifikasyon gerektirmiyor. güneş enerjisi ve pille çalışabilen sensörler, her ölçümün ardından üzerlerindeki tozu temizliyor. Kullanıcılar, herhangi bir mobil cihaz ya da bilgisayardan silodaki ürünlerinin gerçek düzeyini kolaylıkla görebiliyor.

Cargill’in hayvan yemi bölümünden sorumlu bölgesel yöneticisi Scott Ainslie, “BinSentry sensörlerini Cargill Beslenme Bulut Platformu ile entegre etmek; hayvan yetiştiricileri, yem değirmenleri ve onların müşterilerine spesifik hayvan grupları için doğru yemi sağlama konusunda yardımcı oluyor. Bu ayrıca, kamyon güzergahlarının optimize edilmesi ve yem değirmenleri için daha iyi bir üretim takvimi hazırlanması için fırsatlara da kapı açıyor.” dedi.

BinSentry; NB-IoT ve LTE-M gibi gücü düşük ancak menzili uzun ağlardan yararlanıyor. Bu sayede, internet bağlantısı olmasa bile uzaktaki yem silolarının takip edilmesi mümkün oluyor. Yem değirmenlerinin teslimat rotalarının daha etkili şekilde planlanması ve hayvan yetiştiricilerine tam ihtiyaç duydukları anda ve miktarda ürün tedariği sağlanıyor. Bunların yanında, yüksek maliyetlere yol açan sipariş hataları azaltılırken; geç ya da beklenmeyen yem teslimatı ihtimali de azalmış oluyor. Üreticilerin ya da yem değirmeni işçilerinin stok düzeylerini kontrol etmek içim siloya tırmanmasına gerek kalmamasından dolayı iş güvenliği konusunda da avantaj sağlıyor.

BinSentry CEO’su Randall Schwartzentruber, yüksek maliyetlere yol açan verimlilik sorunlarını ortadan kaldırmak ve operasyonel sürdürülebilirliği güçlendirmek için Cargill’le yaptıkları ortaklıktan dolayı gurur duyduklarını ifade etti. Schwartzentruber, “Tarımsal inovasyon alanında durmaksızın devam eden çabalarımızı Cargill’in yem alanındaki uzmanlığı ve tedarik zincirindeki varlığı ile birleştirmek, çözümümüzü hızlı bir şekilde her yere ulaştırmamıza, üreticilerin ve yem değirmeni operatörlerinin daha başarılı olmasına katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.