Chr. Hansen, Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun yeni üyelerinden oldu

Gıda ve yem katkıları alanında dünyadaki en büyük oyuncuları arasında yer alan Chr. Hansen, Türkiye’de “Sürdürülebilir Gıda Platformu”na katılan firmalardan biri oldu.

Chr. Hansen, Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun yeni üyelerinden olduHerkes için sağlıklı, güvenilir ve daha iyi gıda hedefi doğrultusunda gıda sistemlerinde değişimi hızlandırmak amacıyla kurulan “Sürdürülebilir Gıda Platformu” yeni üyeleri ile çalışmalarına devam ediyor.

Gıda sektörüne, sorumlu üretim-tüketim mottosuyla ve bütünsel bir yaklaşımla öncülük etmeyi amaçlayan platform gıda atığı ve yönetimi, sürdürülebilir tarım, sürdürülebilir gıda ambalajı, izlenebilirlik ve şeffaflık, geleceğin gıda sistemleri ve beslenme olarak 5 ana konuda çalışma grubu ile gıda sektöründe pozitif değişim odaklı sistematik çalışmalara önderlik ediyor.

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından kurulan platforma üye olan markalar arasında; Abalıoğlu Yağ, Aromsa, Balparmak, Carrefoursa, Chep Türkiye, Danfoss, Elif Plastik, Eker, Eriş Un, G&T Enerji, Hayat, Hero Türkiye, İntertek, La Lorraine, Lesaffre, Leroy, Kalite Sistem Mérieux NutriSciences, Metro, Migros, Nestle, Muratbey, Pınar, Reis, Tekfen Tarım, Schneider Electric, Signify, Sütaş, Uludağ İçecek, Ülker yer alıyor. Son olarak platforma katılan Dr. Oetker, Martin Bauer ve Chr. Hansen ile platformun üye sayısı 32 oldu.

Gıda ekosisteminin kapsayıcılığı ilkesi ile değer zincirinde yer alan tüm kurumlarla birlikte çalışmayı hedefleyen Sürdürülebilir Gıda Platformu uluslararası işbirlikleri ile de Türk Gıda sektörü için etkiyi büyütecek çalışmalara imza atıyor.