dsm-firmenich, LCA platformu Sustell’in yeni güncellemesini tanıttı

dsm-firmenich Animal Nutrition & Health, yaşam döngüsü değerlendirme (LCA) platformu Sustell™’e yaptığı yeni güncellemeyi açıkladı. Şirket, yemden et işlemeye kadar LCA ayak izinin ölçümünü mümkün kılan yeni güncelleme ile hayvansal üretimde sürdürülebilirliği geliştirmeyi hedefliyor.

dsm-firmenich, LCA platformu Sustell'in yeni güncellemesini tanıttıHayvansal protein üretiminin sürdürülebilirliğini geliştirmek amacıyla dsm-firmenich Animal Nutrition & Health işletmesi, Sustell™ yaşam döngüsü değerlendirme (LCA) platformunda yaptığı geliştirmelerle kullanıcıların yemden çiftliğe ve et işlemeye kadar olan faaliyetlerinin çevresel ayak izini takip etme ve iyileştirme kapasitesini artırdı.

dsm-firmenich Animal Nutrition & Health Global LCA Direktörü David Morris, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Hayvansal protein değer zincirindeki herkesin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için Sustell™ platformunu sürekli geliştiriyoruz. Güvenilir ve doğru çevresel ayak izi ölçümü, çiftlik verimliliği ve kârlılığının artırılması, sürdürülebilirliğin geliştirilmesi ve yeni gelir fırsatlarının yaratılması için ciddi öneme sahiptir.”

dsm-firmenich, Sustell™ kullanıcılarının, kendi tesislerinin verilerini kullanarak yem üretiminden kesim ve parçalamaya kadar tüm faaliyetlerinin çevresel etkilerini doğru bir şekilde ölçebileceklerini belirtiyor. Bu gelişme, entegratörlerin ve işleyicilerin hayvansal proteinin çevresel ayak izinin tamamını değer zinciri boyunca daha hassas bir şekilde iletebilmelerini sağlayarak, iyileştirme için değerli içgörüler sunmakta, sonraki aşamalardaki ortakların güvenilir ve doğru kapsam 3 verilerine yönelik artan ihtiyacını karşılamakta ve sürdürülebilirlikle ilgili değer yaratmanın kapısını açmaktadır.

En son AB Ürün Çevresel Ayak İzi Kategori Kuralları (PEFCR) ve diğer ilgili kılavuzlara uygun olarak geliştirilen güncellenmiş Sustell™ fonksiyonelliği başlangıçta domuz üretimi için uyarlanmıştır. Önümüzdeki aylarda işleme fonksiyonu kanatlı hayvanları, deniz balıklarını ve sığır etini de kapsayacak şekilde genişletilecek. Şirket, bu pratik yaklaşımın kullanıcılara tüm hayvansal protein tedarik zinciri boyunca şeffaflığı ve sürdürülebilirliği artıracak kapsamlı bir çözüm sunduğunu vurguluyor.