dsm-firmenich maya ekstraktı bölümünü Lesaffre’a satıyor

dsm-firmenich, tat, doku ve sağlık iş kolunun bir parçası olan ve yıllık satışları yaklaşık 120 milyon Euro’yu bulan maya ekstraktı bölümünün satışı için Lesaffre ile anlaşmaya vardı. İşlemin yıl sonunda tamamlanması bekleniyor.

dsm-firmenich maya ekstraktı bölümünü Lesaffre'a satıyorBeslenme, sağlık ve güzellik alanlarında yeniliklere imza atan küresel bir oyuncu olan dsm-firmenich, maya ekstraktı bölümünü, fermantasyon ve mikro-organizmalar alanında önemli bir küresel oyuncu olan Lesaffre’ye satıyor. dsm-firmenich’in tat, doku ve sağlık iş kolunun bir parçasını oluşturan maya ekstraktları, yaklaşık 120 milyon Euro yıllık satış rakamına sahip.

İş kollarını ve ürün portföyünü yeniden düzenleyen dsm-firmenich, bu stratejik gözden geçirme sürecinin bir parçası olarak belirli iş segmentlerinin önceliğini azaltıyor. Maya ekstraktlarının elden çıkarılması, 3 Haziran’da duyurulan bu sürecin bir devamı niteliğinde.

İşlemin bir parçası olarak Lesaffre, savory (lezzet) işi için dsm-firmenich’e maya ekstraktları tedarik etmek üzere bir anlaşma imzalayacak. Buna ek olarak, dsm-firmenich ve Lesaffre, maya ekstraktlarının geliştirilmesi için de bir teknoloji ortaklığına girecek.

Anlaşmanın tamamlanmasının ardından dsm-firmenich, 2025 yılının sonuna kadar Lesaffre’ye Delft’te üretilen maya ekstraktlarını tedarik etmeye devam edecek ve bu tarihten sonra Delft’teki maya ekstraktları üretimi durdurulacak. Lesaffre, maya ekstraktları müşterilerine kesintisiz tedarik sağlayacak ve onlara bugün olduğu gibi aynı hizmet seviyelerini ve inovasyon desteğini sunacak. Ayrıca, anlaşmanın bir parçası olarak, maya ekstraktları üzerinde çalışan bazı dsm-firmenich çalışanları da Lesaffre’a transfer olacak.

İşlem bu yılın sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.