dsm-firmenich Sustell’i levrek ve çipurayı kapsayacak şekilde genişletti

Somon balığı için Sustell™’i 2022 yılında piyasaya süren dsm-firmenich, levrek ve çipurayı da kapsayacak şekilde genişletilen Sustell™ yeni deniz balıkları modülünü tanıttı.

DSM, Sustell™ ile akıllı sürdürülebilirlik hizmetini duyurduSağlık, beslenme ve güzellik alanlarında lider firmalardan biri olan dsm-firmenich, kısa bir süre önce levrek ve çipura yetiştiricilerinin faaliyetlerinin tüm çevresel ayak izini haritalandırmalarına olanak tanıyan Sustell™’in deniz balıkları modülünü tanıttı. dsm-firmenich, 2022 yılında, önde gelen somon üreticisi Bakkafrost’la geliştirme ortaklığı yaparak somon balığı için Sustell™’i piyasaya sürmüştü.

Şirkete göre, sağlam metodoloji, ISO sertifikası ve veri bağlanabilirliği ile desteklenen Sustell™, hayvansal protein için önde gelen yaşam döngüsü değerlendirme (LCA) çözümü olma özelliğini taşıyor.

dsm-firmenich, Sustell™’in gıda değer zincirinde çiftlik verilerinin toplanması, çevresel ayak izinin ölçülmesi ve hayvansal protein endüstrisinin daha da geliştirilmesi için bir rota çizilmesi konusunda güvenilir, bilime dayalı bir yaklaşım sunduğunu vurguluyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan dsm-firmenich Sustell™ Su Ürünleri ve Küresel Kilit Müşteri Yöneticisi Louise Buttle, şunları aktarıyor: “Artık somon, levrek ve çipura gibi deniz balıklarının üreticileri, güçlü bir yatırım getirisi sağlayarak, güvenilir ve doğru bir ayak izi ve harika bir kullanıcı deneyimi sunan tam ölçekli bir yaşam döngüsü değerlendirmesi yapabilecekler! Sustell™ platformunun levrek ve çipurayı da kapsayacak şekilde genişletilmesi, dsm-firmenich’in su ürünleri yetiştiriciliği aracılığıyla sürdürülebilir deniz ürünleri üretimini daha da geliştirmeye yönelik kararlılığının ve devam eden yeniliklerinin bir göstergesidir.”