dsm-firmenich, yem proteazı ProAct 360’ın AB’de onaylandığını açıkladı

dsm-firmenich ve ittifak ortağı Novonesis, yem üreticilerinin ve kanatlı hayvan yetiştiricilerinin kullanımına sunulacak olan yem proteazı ProAct 360™’ın AB çapında onaylandığını açıkladı.

dsm-firmenich, yem proteazı ProAct 360'ın AB'de onaylandığını açıkladıSağlık, beslenme ve güzellik alanlarında lider yenilikçilerden biri olan dsm-firmenich ve ittifak ortağı Novonesis, yenilikçi yem proteazı ProAct 360™’ın tüm besilik kanatlılarda, yumurtlama ve üreme için yetiştirilen tavuklarda kullanılmak üzere AB ruhsatlandırma onayını aldığını duyurdu.

Avrupalı kanatlı hayvan yetiştiricileri, günümüzün yüksek rekabet ortamında kârlı kalabilmek için dalgalanan ham madde fiyatları, genetik evrim, bağırsak sağlığı ile ilgili hususlar, refah gereksinimleri ve sürdürülebilirlik talepleri gibi birçok faktörle mücadele etmek zorunda. Protein alımının etkili bir şekilde yönetilmesi, bu zorlukların üstesinden başarıyla gelmenin anahtarıdır.

dsm-firmenich’e göre, yem endüstrisi için özel olarak geliştirilen tek ikinci nesil proteaz olan ProAct 360™, yem verimliliği, ekonomiklik ve sürdürülebilirlik açısından kanatlı endüstrisine fayda sağlayan yeni bir enzim teknolojisini temsil ediyor. Şirket, ProAct 360™’ın geniş bir yem içeriği yelpazesinde proteini daha hızlı parçaladığını, tüm amino asitlerin sindirilebilirliğini arttırdığını ve anti-besinsel faktörleri daha iyi parçalayarak daha iyi yanıt tutarlılığı ve daha yüksek yatırım getirisi sağladığını belirtiyor.

dsm-firmenich Hayvan Besleme ve Sağlığı Yem Optimizasyonu Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Adam Smith, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getiriyor: “ProAct 360™’nin AB tarafından onaylanması, bu bölgedeki kanatlı hayvan yetiştiricileri için önemli faydalar vaat ediyor ve dsm-firmenich | Novonesis ittifakının küresel yem ve hayvansal protein endüstrisi için katma değerli, sürdürülebilir çözümler sunma konusundaki kararlılığının altını çiziyor.”

Şirketin açıklamasına göre, ProAct 360™ ince bağırsakta protein emiliminin verimliliğini artırarak, soya küspesi oranı azaltılmış daha düşük proteinli rasyonların formülasyonuna da izin veriyor. Bu da kanatlı hayvan yetiştiriciliğinin çevresel etkisini önemli ölçüde azaltırken aynı zamanda bağırsak sağlığının ve hayvan refahının iyileştirilmesine katkıda bulunuyor.

dsm-firmenich, ProAct 360™’ın, ham madde analizinden sürdürülebilirlik hesaplayıcısına kadar uzanan ve kanatlı hayvan işletmeleri için daha derin içgörüler ve daha bilinçli karar verme olanağı sağlayan benzersiz bir dizi katma değerli dijital hizmetle birlikte, günümüzde kanatlı yetiştiriciliğinde protein yönetimi için 360 derecelik bir çözüm olduğunu ekliyor.

ProAct 360™ ilk olarak Haziran 2021’de Latin Amerika’da ve Kasım 2022’de Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmüştü.