FAMSUN yeni mikro karides yemi peletleme hattını tanıttı

FAMSUN, yeni mikro-pelet karides yem peletleme hattını tanıttı. Optimize edilen işleme hattı, COVID-19 krizi sırasında karides yemi üreticilerinin mikro-pelet yem tedariklerini artırmalarına yardım ediyor.

.

FAMSUN introduces new micro-pellet shrimp feed pelleting line

En iyi yemi üretmek için özel işleme teknolojileri gerekir. Güvenilir bir teknoloji ortağı olan FAMSUN bu anlayışı her zaman göz önünde bulundurarak yem üreticilerine işleme çözümleri sunuyor. Şirket, yeni içeriklerin kullanılması, operasyonel verimliliğin artırılması, maliyetlerin düşürülmesi, çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması gibi yeni zorluklara karşı adapte olmak isteyen yem değirmeni sahiplerinin operasyonel hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor

Müşterileri ile yakın işbirliği içinde, zamana meydan okuyan çözümler geliştirmeye hız veren FAMSUN, yeni bir karidesi yemi peletleme hattı ile üreticilere COVID-19 krizi sırasında mikro-pelet yem tedarikini artırmalarına yardım ediyor.

Yeniden konfigüre edilen peletleme hattı, MYTZ1200X tavlama sistemi, SZLH650×175X pelet değirmeni, SWDB24×24B stabilizör ve SLNF22×22A soğutucu içeriyor. MYTZ1200X ve SZLH650×175X bileşenleri, karidesi yemi formülünün yapısal özellikleri ve karidesin farklı gelişim evrelerindeki beslenme davranışları dikkate alınarak en iyi üretim verimliliği ve pelet kalitesini elde etmek için özel olarak tasarlandı.  SWDB24×24B stabilizör ise homojen ve yüksek sıcaklıkta tavlama alanı sağlayarak nişastanın daha iyi jelatinleşmesine ve yem peletlerinin suya karşı direnç kazanmasına yardımcı olur. Homojen soğutma ve makul su kaybını gerçekleştiren SLNF22×22A aşırı su kaybından dolayı ürünün ağırlığını kaybetmesini engeller.

Bu hat, teknik ve pratik olarak Çin’deki en büyük mikro-pelet karides yemi hatlarından biri. Optimize edilmiş olan ve 1 milimetrelik peletleri işleyebilen bu hatta, üretim kapasitesi saatte Mayıs 2020’den bu yana 3-4 tondan 5-6 tona yükseldi.

Otomasyon ve FAMSUN’un karides yemi değirmenlerinde sahip olduğu uzmanlık ve en iyi üretim uygulamalarının dijital çözümlerle evrilmesiyle, peletleme hattındaki tüm makineler atıl kapasiteye neden olmadan en yüksek performansı gösterecek şekilde çalışıyor. İşleme hattı boyunca üründeki rutubet oranı kontrol altında tutuluyor. Halka şeklindeki kalıpların pelet kalitesi üzerindeki etkisi ise makul lineer hız, kalıp deliğinin doğru şekilde açılması ve optimize edilmiş açılma hızı ile ortadan kaldırılıyor.

Söz konusu özelliklere sahip tasarım sayesinde yüksek kapasite ve performans ile düşük maliyetli mikro-pelet karides yemi üretimi mümkün hale geliyor. Yem peletleri; yoğunluk, pelet görünümü, sindirilebilirlik ve diğer tüm alanlarda en iyi parametreleri karşılıyor.

Peletleme hattındaki yüksek otomasyon düzeyi de operasyondaki karmaşıklığı azaltırken, üreticilerin COVID-19 krizi sırasında daha az operatörle üretime devam etmesine izin veriyor.

FAMSUN’un yeni peletleme hattını kullanan bir karides yemi değirmeninden alınmış üretim verileri
Karides yemi formülü690#695#
Kalıp deliği çapıΦ1.2Φ1.0
Sıkıştırma oranı1:251:22
Tavlama sıcaklığı100℃100℃
Besleme sıklığı35-37Hz37-40Hz
Pelet değirmenindeki yük240-270A200-210A
Üretim kapasitesi5-5.2 t/h5.6-6 t/h
Su direnci>2 hours>2 hours