FOSS’tan yem güvenliği için yeni mikotoksin analizörü

FOSS, tahıl ve mısırda mikotoksinlerin varlığı için yeni bir mikotoksin analizörü olan MycoFoss ™ ürününü duyurdu. Bu analizör, yem fabrikalarında gerçekleştirilen hızlı testler için dünyanın ilk tam otomatik çözümü olma özelliği taşıyor.

FOSS’tan yem güvenliği için yeni mikotoksin analizörüFOSS tarafından geliştirilen yeni bir mikotoksin analizörü olan MycoFoss ™, zararlı mikotoksinlerin test edilmesi için yapılan kritik işlemlerde gerçek bir atılımı temsil ediyor. Ayrıca MycoFoss ™, tahıl alımında, yem değirmenlerinde veya un değirmenlerinde gerçekleştirilen hızlı testler için dünyanın ilk tam otomatik çözümü olma özelliğine sahip.

Tarımın başlangıcından bu yana tahıl, yem veya undaki mikotoksin kontaminasyonu her zaman gıda güvenliği ve hayvansal üretim için bir risk olmuştur. Hasat, nakliye ve depolama aşamalarındaki aşırı hava olayları ve nemli koşullar, mikotoksinlerin gelişmesine izin verdiği için riski yönetmek daha da önemli hale geliyor.

Bir devrim niteliğinde olan MycoFoss ™, bir düğmeye basılarak çalıştırılıyor. Kullanıcıların cihaza bir zemin numunesi yerleştirmesi ve dokunmatik ekran üzerinde uygun testi seçmesi yeterli.

DON, FUM, AFLA, ZEN, OTA ve T-2 gibi temel mikotoksin risklerinin sonuçları sekiz dakika içinde alınabiliyor. Multipleks seçeneği, tek seferde altı mikotoksinin test edilmesine olanak tanıyor. Endüstri düzenlemeleri ve yönergeleri her zamankinden daha fazla mikotoksin içerdiğinden dolayı, bu önemi giderek artan bir olanak olarak ortaya çıkıyor.