İmaş Makine AR-GE’de ilk 10’da

İttifak Holding’in iştiraki olan ve 100’den fazla ülkeye ihracat yapan İmaş Makine, Turkishtime’ın düzenlediği “Ar&Ge 250, Türkiye’nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında, 2020 yılında makine sektöründe AR-GE’ye en fazla harcama yapan ilk 10 şirket arasına girdi.

İmaş Makine AR-GE’de ilk 10’daTürkiye İhracatçılar Meclisi’nin verileri çerçevesinde, ekonomi ve iş dünyası portalı Turkishtime tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen “AR-GE 250, Türkiye’nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında 2020 yılının en çok AR-GE yatırımı gerçekleştiren ilk 250 ve ikinci 250 firması açıklandı. Sektöründeki ilk AR-GE merkeziyle alanında önemli çalışmalar yürüten ve 100’den fazla ülkeye ihracat yapan İmaş Makine, 2020 yılında makine sektöründe AR-GE’ye en fazla harcama yapan ilk 10 şirket arasına girdi ve “Türkiye AR-GE Harcaması Yapan Şirketler İlk 250” listesinde 174. sırada yer aldı.

Yem değirmenciliği sektöründe Viteral ve tahıl değirmenciliği sektöründe Milleral ve satış sonrası hizmetler & yedek parça satış sektöründe ise ProSupport markasıyla faaliyet gösteren ve makine teçhizat sektöründe AR-GE merkezine sahip ilk ve tek şirket olma unvanına sahip İmaş Makine, yaptığı AR-GE çalışmalarında 2020 yılında 8 farklı AR-GE projesini devreye aldı. Yine 2020 yılında 4 tescilli patent, 11 tescilli faydalı model, 9 tescilli tasarım alma başarısını gösteren İmaş Makine, 13 tescilli markaya sahip.

“SEKTÖRE VE ÜLKEMİZE KATMA DEĞER SAĞLAMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”
İmaş Makine Genel Müdürü Mustafa Özdemir, “AR-GE 250, Türkiye’nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında 2020 yılında makine sektöründe AR-GE’ye en fazla harcama yapan ilk 10 şirket arasında olmaktan ve “Türkiye AR-GE Harcaması Yapan Şirketler İlk 250” listesinde yer almaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti.

“İmaş Makine olarak her yıl ciromuzun yaklaşık yüzde 4’ünü AR-GE’ye ayırıyoruz. Her yıl AR-GE bütçemizi daha da arttırıyoruz. Biliyoruz ki AR-GE yapmayan, yeni ürün, yeni teknoloji geliştirmeyen şirketler rekabetle başa çıkamaz.” diyen Özdemir, açıklamasının devamında şunları dile getirdi: “İmaş olarak teknolojiyi her zaman çok yakından takip ediyoruz, üniversite-sanayi işbirliğini önemsiyoruz. Hem şirket hem de ülke olarak; dünya pazarında daha çok söz sahibi olmak için durmaksızın teknolojiye ve AR-GE’ye yatırım yapıyoruz. Yüksek teknoloji, katma değeri yüksek üretim, verimlilik ve sürdürülebilirlik yaklaşımımız ve nitelikli çalışanlarımızla 100’den fazla ülkede un, irmik, mısır unu, küçükbaş-büyükbaş ve kanatlı hayvan yemi fabrikaları kuruyor, dünyanın pek çok yerine makine ve ekipman ihracatı gerçekleştiriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda, sadece makine değil; kalite, güven ve müşterilerimiz için konfor üretme felsefesi ile çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde de yapacağımız yatırımlarla müşterilerimize, sektöre ve ülkemize katma değer sağlamayı sürdüreceğiz.”