Orffa Türkiye şirketini kuruyor

Editoryal Reklam

ORFFA: YEM KATKI MADDELERİNDE UZMAN, AVRUPA’DA LİDER
Orffa, yaklaşık 130 uzmandan oluşan bir ekip tarafından oluşturulan, yaklaşık 300 milyon dolarlık bir ciro ile yılda yaklaşık 160.000 ton katkı maddesi işleyen, Avrupa’da yem katkı maddeleri alanında lider bir pazarlama ve satış şirketidir. Orffa, müşteri ihtiyacına göre eksiksiz bir yem katkı portföyü geliştirir, tedarik eder ve sunar. Aynı zamanda hayvan besleme ve üretim pazarlarında konseptler oluşturur.

Orffa, üç kategoride ürün pazarlamaktadır. Firma, bugüne kadar dağıtımı yapılmış ürün yelpazesinin (TopSelect) yanı sıra, hızla büyüyen iki ürün yelpazesine, Excentials ve Elovitals’a başarıyla yatırım yaptı.

Elovitals, firmanın tedarikçileriyle yakın ortaklık içinde pazarladığı tescilli standart yem katkı maddeleri (vitaminler, mineraller ve amino asitler) yelpazesini oluşturuyor. Orffa, eşsiz iş modeli sayesinde, piyasaya sürekli yem katkı maddesi tedariki garantisi veriyor.

Firmanın amiral gemisi ürün yelpazesini ise Excentials oluşturuyor… Bu ürün yelpazesi, pazar ihtiyaçlarına ve müşteri gereksinimlerine uyacak şekilde geliştirilmiş, üniversite çalışmaları ve müşteri deneyimleriyle kapsamlı bir şekilde belgelenmiş bir dizi yenilikçi teknik yem katkı maddelerinden oluşuyor. Bu kategorinin başını çeken ürünler rasyonda maliyeti en çok düşüren nutrisyonel emülsifiyer olan Energy Plus ve organik selenyumun tamamen kullanılan formu olan Selenium4000’dir.

Orffa sağlamış olduğu hizmeti, bilgisi, kalitesi, profesyonelliği ve güvenilirliği ile tanınmaktadır. Yıllık yaklaşık %20 büyümemiz sektörün bu temel değerlerimizi takdir ettiğini gösteriyor.

COĞRAFİ VARLIK: KÜRESEL BİR ORTAKLIK AĞI
Orffa, Avrupa’nın tüm büyük yem üreten pazarlarında çok güçlü bir varlığa sahip. Avrupa’nın yanı sıra Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da (ABD, Meksika, Brezilya, Kolombiya, Arjantin), Güney Afrika’da, Rusya’da, Orta Doğu’da ve ayrıca Asya’da (Hindistan, Tayland, Kore, Çin, Vietnam, Filipinler ve Avustralya, Japonya’da) faaliyet göstermektedir.

Orffa’nın 80 ülkede satış yaptığı 1200’den fazla müşterisi bulunuyor. Ve bu sayı artmaya devam ediyor. Endüstri organizasyonlarında yer alan firma, tüm dünyadaki üniversitelerle ve ayrıca yerel ve uluslararası yetkililerle sürekli temas halinde. Orffa, yem endüstrisindeki tüm karar vericilere ve etkileyicilere ulaşıyor.

AR-GE – İNOVASYON -TEKNİK PAZARLAMA VE SATIŞ – KALİTE
Orffa, yenilikçi yem katkı maddelerinin geliştirilmesinde öncüdür… Firmanın tüm ürünleri Avrupa’da test ediliyor, AB düzenlemelerine ve kalite standartlarına uygunluğu sağlanıyor. Orffa, yeni ürünlerini geliştirmek ve belgelendirmek için Avrupa’da ve diğer ülkelerde önde gelen üniversitelerle yakın işbirliği içindedir.

Orffa, yeni ürünlerini, webinar ve seminerler, reklam e-postaları, hakemli bilimsel ve teknik makaleler gibi bir çok araç ve hizmet kullanarak tanıtıyor. Ancak en önemlisi, firmanın yerel uzmanları, Orffa ürünlerini doğrudan ilgili müşterilere tanıtmaktadır.

Satılan tüm Orffa ürünleri Avrupa kalite sistemlerine uygun ve üretilen bütün partiler birden fazla kalite kontrol ve analize tabi tutulmaktadır. Orffa’nın kalite-kontrol modeli, en üst düzey pazarlara uyan en kaliteli ürünleri garanti etmektedir.

STRATEJİ
Orffa’nın stratejisi aşağıdaki esaslara dayanıyor:
• Firma uzmanlarının bilgi düzeyi ve kalitesi,
• Önde gelen hayvan ve yem üreten pazarlarda doğrudan yer alma,
• Sektördeki tüm paydaşlarla yakın ve etkileşimli ortaklıklar,
• Excentials ve Elovitals’ın en kaliteli ürünler ve çözümler olarak markalaştırılması,
• İnovasyon ve sürdürülebilirlik,
• Rakipsiz bir hizmet.

ORFFA ARTIK TÜRKİYE’DE…
Orffa, büyüme stratejinin önemli bir parçası olarak dünyanın en dinamik ve en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan Türkiye pazarında yer edinmeye karar verdi. Firma, bilgi ve yetkinliklerini Türkiye’deki yem üreticileri, premiks şirketleri ve entegrasyonlarla paylaşmayı ve Türkiye yem pazarındaki paydaşlarla yakın ortaklıklar geliştirmeyi sabırsızlıkla bekliyor.

Orffa, Türkiye’de zaten dolaylı bir pazar varlığına sahipti; ancak Türk yem endüstrisine daha iyi hizmet verebilmek, ortaklarını önerdiği yenilikçi çözümler hakkında daha iyi bilgilendirmek, müşterilerine en uygun teknik ve ticari desteği verebilmek adına Orffa Türkiye şirketini kurmaya karar verdi. Sektörde zengin deneyime sahip yerel bir teknik yönetici ile anlaşan firma, müşterilerine yerel teknik destek ile beraber Hollanda ve Belçika’daki uzmanlarının ticari, lojistik ve bilimsel desteğiyle hizmet vermeyi amaçlıyor.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, lütfen Orffa Pazarlama Müdürü (heyvaert@orffa.com) ile iletişime geçin veya firmaya bu adresten e-posta gönderin info@orffa.com.

Remzi Alihafızoğlu
+90 533 5917163
alihafizoglu@orffa.com
Samy Emiliani
+32 478 73 17 09
emiliani@orffa.com