Skretting Türkiye, AgroFarm Middle East Fuarı’na katıldı

Orta Doğu’nun balıkçılık sektöründeki en köklü organizasyonlarından biri olan AgroFarm Middle East Fuarı 25-26 Ekim tarihlerinde Dubai’de gerçekleşti. Bu önemli etkinliğin katılımcıları arasında Orta Doğu balık pazarının güçlü çözüm ortağı konumunda bulunan Skretting de vardı. Skretting Türkiye İhracat Sorumlusu Serkan Aydın, inovatif ürün ve çözümlerle bu pazarın daha da güçlenmesine destek olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Skretting Türkiye AgroFarm Middle East Fuarı’na katıldı

Dünya üzerinde üretime uygun olan 60 balık türünün sağlıkla gelişebilmesi için üreticilere yeni nesil çözümler sunan akuayem şirketi Skretting, “Geleceği Besliyoruz” misyonu ve engin deneyimi ile Orta Doğu’daki paydaşlarının güçlü bir çözüm ortağı konumunda bulunuyor. Şirket bu kapsamda son olarak 25-26 Ekim tarihlerinde Dubai’de gerçekleşen AgroFarm Middle East (AgraME) Fuarı’na katılım sağladı. Orta Doğu’nun balıkçılık alanında yakın ve orta vadede çok büyük üretim potansiyeline sahip olduğuna inanan şirket, fuarda üreticilerin verimliliğini artıracak ürünlerini ve yeniliklerini tanıttı.

Serkan Aydın, Skretting Türkiye İhracat Sorumlusu

Fuarla ilgili düşüncelerini paylaşan Skretting Türkiye İhracat Sorumlusu Serkan Aydın, “Su ürünleri üretimi Orta Doğu’da son 10 yıldır hızlı bir büyüme ivmesi içerisinde. Skretting olarak biz de Orta Doğu’daki paydaşlarımız için gereksinimlerine uygun inovatif çözümler üretiyoruz. 2014 yılından bu yana katıldığımız AgraME Fuarı’na paydaşlarımızla bir araya gelmemizi sağladığı için büyük önem veriyoruz. Burada paydaşlarımıza ürünlerimiz ve yeniliklerimizden bahsetme fırsatı elde ediyoruz. Ayrıca paydaşlarımızla ihtiyaçlarına uygun kısa, orta ve uzun vadeli çözüm planları üzerine değerlendirmeler yapma imkânı da buluyoruz.” dedi.

“GELECEĞİ BESLİYORUZ” MİSYONUYLA ORTA DOĞU’DAKİ BALIK ÜRETİCİLERİNİN YANINDA”
Orta Doğu pazarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Serkan Aydın, “Orta Doğu’da kapalı devre sistemlere (RAS) büyük yatırımlar yapılıyor. Bu tesislerde bir çok farklı balık türü üretimi gerçekleşiyor. Ayrıca su kalitesinin bozulmaması için inovatif çözümler içeren özel ürünler kullanılıyor. Skretting olarak “Geleceği Besliyoruz” misyonumuz ve sahip olduğumuz büyük bilgi birikimi doğrultusunda paydaşlarımıza ihtiyaç duydukları ürünleri uzun yıllardır tedarik ediyoruz. Ayrıca yine bölge şartlarına özel kafes üretim tesisleri için de ürünlerimizi uzun yıllardır bölge üreticilerine düzenli olarak ulaştırıyoruz. Değişimin kendisinden ve yenilikten güç alıyor, bu doğrultuda paydaşlarımız için çok geniş bir alanda öne çıkan çözümler ve servisler üretiyoruz. Periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz teknik saha ziyaretlerimiz ile de paydaşlarımızla omuz omuza yürüyoruz. Yakın ve orta vadede çok büyük bir üretim potansiyeline sahip olan Orta Doğu pazarına doğru ürünlerle destek olmayı sürdüreceğiz. Yemden gıdaya uzanan sürdürülebilir besin zincirinin çok önemli bir halkasını oluşturduğumuzun bilinciyle bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de artan gıda taleplerinin sürdürülebilir bir şekilde karşılanmasına katkı sunmaya devam edeceğiz. Bunun için sürekli olarak ürünlerimizin verimliliğini, faaliyetlerimizin ve müşterilerimizin üretkenliğini arttırmanın ve değer zincirlerimizin çevreye verdiği etkileri azaltmanın yenilikçi yollarını arayacağız.” şeklinde konuştu.