Stefan Scheiber, Bühler’in yeni Yönetim Kurulu Üyesi seçildi

Bühler Group CEO’su Stefan Scheiber, 28 Ağustos 2020’de yapılan Olağanüstü Genel Kurul toplantısında Bühler Holding AG’nin yeni Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. Ruth Metzler-Arnold, Şubat 2021’e kadar Bühler Group Yönetim Kurulundan istifa edeceğini açıkladı.

Stefan Scheiber, CEO of Bühler Group

28 Ağustos 2020 tarihli Olağanüstü Genel Kurul toplantısında, hissedarlar Stefan Scheiber’i oy birliğiyle Bühler Holding AG’nin yeni yönetim kurulu üyesi olarak seçtiler. İsviçreli olan Stefan Scheiber (54), evli ve Wil SG, İsviçre’de ailesiyle birlikte yaşıyor.

Stefan Scheiber kariyerine 1986 yılında Bühler’de başladı ve 30 yılı aşkın bir süredir Bühler’de çeşitli görevlerde çalıştı. 1988’den itibaren Bühler Worldwide’da Doğu ve Güney Afrika, Doğu Avrupa ve Almanya da dahil olmak üzere çeşitli uluslararası yönetim pozisyonlarında çalıştı.

1999 yılında Bira/Malt ve pirinç iş birimlerinin sorumluluğunu üstlendi ve daha sonra Almanya’daki Bühler’in genel sorumluluğunu üstlendi. Stefan Scheiber, 2005’in ortalarından itibaren Yönetim Kurulu Üyesi olarak satış ve hizmetler bölümüne başkanlık etti. 2009 yılında, gıda işleme ve ileri malzeme bölümlerine yeniden düzenlediği Mühendislik ürünleri bölümünün Bölüm Müdürü olarak atandı. 2009 yılı itibariyle Gıda İşleme bölümünü yönetti.

2014 yılında, 2016 yılına kadar yönettiği tahıl ve gıda işini kurarak gıda işleme ve tahıl işleme bölümlerini entegre etti. Stefan Scheiber, 1 Temmuz 2016’da Bühler Group’un CEO’su olarak atandı. Ayrıca Kistler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Swissmem İcra Komitesi üyesidir.

RUTH METZLER-ARNOLD 2021’DE İSTİFA EDECEK
Ruth Metzler-Arnold, 11 Şubat 2021 tarihli Olağan Genel Kurul toplantısı ile Bühler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı olarak görevlerinden istifa edeceğini açıkladı. 2011 yılından bu yana Bühler Yönetim Kurulu Üyesi olan Ruth Metzler-Arnold, son altı buçuk yıldır Denetim Komitesi Başkanı olarak görev yapmaktadır. Yönetim Kurulu Üyesi Rainer E. Schulz, Denetim Komitesinin yeni başkanı olarak Ruth Metzler-Arnold’un yerini alacak.

Hissedarlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, hem Ruth Metzler-Arnold hem de Stefan Scheiber’e, Bühler’e uzun süredir devam eden bağlılıkları ve bağlılıkları için içten teşekkürlerini dile getiriyorlar ve onlara en iyisini diliyorlar.