Trouw Nutrition, Eduardo Lopes Alberto ‘yu yeni CEO olarak atadı

Eduardo Lopes Alberto

Nutreco, Eduardo Lopes Alberto ‘nun, Trouw Nutrition‘ın yeni CEO’su olarak David Blakemore’un yerine atandığını açıkladı.

Nutreco, Eduardo Lopes Alberto’nun 1 Haziran 2024’ten geçerli olmak üzere Trouw Nutrition’ın yeni CEO’su olarak görevi David Blakemore’dan devralacağını duyurdu.

Eduardo Lopes Alberto, Trouw Nutrition’a Ocak 2024’te Küresel İnovasyon ve Araştırma Başkan Yardımcısı olarak katıldı. Alberto, Nutreco’ya katılmadan önce yedi yıl boyunca DSM-Firmenich’te çalışmış, son olarak Küresel İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve daha önce de Kuzey Amerika bölgesinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. DSM’ye katılmadan önce Alberto, Elanco Animal Health ve MSD Animal Health şirketlerinde pazarlama, satış ve Ar-Ge alanlarında çeşitli küresel roller üstlendi ve ABD, Asya ve Latin Amerika’daki iş operasyonlarını yönetti.

Brezilya’daki Universidade Estadual Paulista’dan Veterinerlik Doktorası olan Alberto, São Paulo Üniversitesi’nden MBA’ya sahip ve Harvard Business School’da Genel Yönetim Programından mezun oldu.

Eduardo Lopes Alberto, yeni göreviyle ilgili şunları dile getirdi: “Şirketin bir sonraki büyüme aşamasına yönelik tutkumuzu ve Geleceği Besleme vaadimizi yerine getirmeye devam ederken Trouw Nutrition’a ve bu tutkulu ekibe liderlik etme fırsatına sahip olduğum için çok mutluyum.”