Trouw Nutrition, üretimini Konya’daki yeni fabrikasında sürdürecek

Hayvan besleme sektörünün önde gelen küresel markalarından Trouw Nutrition, Türkiye’deki üretim gücüne ivme kazandırmak amacıyla NutriLab ile iş birliği yaptığını ve üretim merkezini Konya’daki yeni fabrikasına taşıdığını duyurdu.

Trouw Nutrition, üretimini Konya’daki yeni fabrikasında sürdürecekDünyanın önde gelen hayvan besleme şirketlerinden biri olan Trouw Nutrition, 2007’den beri faaliyet gösterdiği Türkiye’de, potansiyelini ve üretim gücünü farklı bir kulvara taşımaya hazırlanıyor. Bu kapsamda dünya standartlarındaki kaliteli ürün ve hizmetleri hayvancılık sektörüyle buluşturan NutriLab ile iş birliği yaptığını duyuran Trouw Nutrition Türkiye, 23 bin ton kurulu kapasiteye sahip Konya’daki yeni fabrikasına geçiş yaptı. Firmadan yapılan açıklamaya göre, avantajlı bir lokasyonda yer alan fabrikasında üretim süreçlerini eskiden olduğu gibi güvenlik ve kalite standartlarından ödün vermeden sürdürmeye devam edecek olan Trouw Nutrition Türkiye, ürettiği yüksek kaliteli ürünleri dünyanın pek çok noktasına ulaştırmayı ve ihracat ağını da büyütmeyi hedefliyor.

Gonca Altıntaş
Trouw Nutrition Türkiye Ülke Müdürü

TÜRKİYE’Yİ SEKTÖRÜN GLOBAL ROTALARINDAN BİRİ HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYOR
Üretime hızlı bir giriş yaptıkları yeni fabrikalarına taşınma süreci ile ilgili açıklamada bulunan Trouw Nutrition Türkiye Ülke Müdürü Gonca Altıntaş, şunları dile getirdi: “Trouw Nutrition olarak Türkiye’deki büyüme hedeflerimiz kapsamında önemli bir iş birliğine imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Esnek üretim kabiliyetiyle öne çıkan ve son teknoloji ile donatılmış bir üretim tesisine sahip olan NutriLab ile yaptığımız iş birliği kapsamında Konya’daki fabrikamıza geçtik. Bu noktada yılın başında üretime başladığımız Konya’daki fabrikamız, Türkiye’de daha da hızlı büyüme stratejimizin yalnızca bir adımı. Bu önemli adımın şirketimizin yerel pazar hakimiyetini artıracağını düşünüyoruz. Fabrikamızın şu an itibariyle kurulu kapasitesi 23 bin ton ve kısa süre içerisinde bu kapasitenin tamamını kullanmayı hedefliyoruz. Çaycuma’daki eski fabrikamıza kıyasla çok daha avantajlı bir lokasyonda konumlanan bu fabrika, bize lojistik olarak da büyük kolaylıklar sağlayacak. Tüm bunları geniş bir perspektifte değerlendirdiğimizde şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu iş birliğinin de gücünü arkamıza alarak şirketimizin bir asırlık gelenekleri, becerileri ve deneyimleri eşliğinde ülkemizde üretimimizi artan bir ivmeyle sürdüreceğiz. En önemlisi de Türkiye’de ürettiğimiz katma değerli ürünleri dünyanın pek çok noktasına ulaştırarak ülkemizi sektörün global rotalarından biri haline getirmek için var gücümüzle yolumuza devam edeceğiz.”

GÜVENLİK, MÜŞTERİ ODAKLILIK VE YENİ TEKNOLOJİLER
Güvenliğin ön planda tutulduğu fizibilite çalışmalarının ardından Konya’nın yeni fabrika için en uygun lokasyonlardan biri olarak belirlendiğini ifade eden Gonca Altıntaş, bu değişikliğin en önemli sebeplerinden birinin çalışanlarına duyulan saygı olduğunu söyleyerek şunları aktardı; “Zonguldak Çaycuma’da yer alan fabrikamızı kapatıp Konya’daki yeni üretim tesisine geçmemizin en önemli nedeni ülkemizde yaşanan depremler oldu. Herkesi derinden etkileyen depremler sonrası fabrikamızda birtakım güvenlik testleri yaptırdık ve iş güvenliğini riske atmamak adına ivedilikle buradaki fabrikamızı kapatma kararı aldık. Çünkü bizim önceliğimiz insan… Trouw Nutrition olarak insana verdiğimiz değer nedeniyle hiçbir çalışanımızın güvenliğini riske atamazdık. Bu süreçte, müşterilerimize sürdürülebilir bir şekilde hizmet verebilmek adına farklı lokasyonlarda kendi ham maddelerimiz ve üretim ekibimizle üretime devam ettik. Fizibilite çalışmalarımız sonucunda ise kısa bir süre içerisinde Konya’daki fabrikaya geçiş yaptık. NutriLab ile yaptığımız iş birliği neticesinde artık tüm üretimimizi bu lokasyonda, çok daha geniş olanaklarla yapacağız. Gelişmiş alt yapısı ve otomasyon teknolojileri ile kalite standartlarını ve üretim süreçlerini tam olarak kontrol edebildiğimiz fabrikamız ile üretim kabiliyetimizi bir üst noktaya taşıyacağız. Manuel yapılan işlemleri minimize eden sistemimiz ile üretimdeki tüm makinaları otomatik olarak çalıştırabiliyor, uzaktan erişim ve kontrol sistemleri ile uçtan uca sorunsuz bir mekanizma yaratıyoruz. Türkiye hayvancılığı için çok önemli olan premiksler ve çiftlik minerallerini ürettiğimiz bu fabrikada eksiksiz, verimli ve hızlı bir hizmet ağı oluşturduk. Bu değişiklik başta olmak üzere atacağımız her adımla hem markamıza hem de Türkiye’ye katma değer sağlamak adına çalışmalarımıza son hızla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.