Yem makineleri ihracatında Türkiye’nin şampiyonu yine Yemmak

Yemmak Genel Müdür Yardımcısı Halil Yırtımcı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri’nden alınan raporlara göre Yemmak’ın ihracattaki birinciliğini devam ettirdiğini duyurdu.

Yem makineleri ihracatında Türkiye’nin şampiyonu yine Yemmak2020 yılını etkisi altına alan pandemi sürecinde, bir yandan yerli yatırımcıların taleplerini karşılamak üzere iç piyasaya yoğunlaşan Yemmak, eş zamanlı olarak da ihracattaki başarısını sürdürmeye devam etti.

“İHRACATTA GÜÇLÜ POZİSYONUMUZU KORUDUK”
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yemmak Genel Müdür Yardımcısı Halil Yırtımcı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İhracatçı Birlikleri’nden alınan raporlar sonucunda Yemmak’ın ihracattaki birinciliğinin devam ettiğini paylaştı.

Pandemi sürecinde yerli yatırımcıların ihtiyaçlarına öncelik verdiklerini de vurgulayan Yırtımcı, şunları aktardı; “Küresel tedarik zincirinde yaşanan kırılmalar ve ham madde sorunlarının yaşandığı bu dönemde, üretime aralıksız devam ederek iç piyasanın taleplerini önceliğimize aldık. 2020 yılında Türkiye’nin birçok bölgesinde faaliyete geçen büyük karma yem tesislerinin  “tamamını” kurarak yatırımcıların hizmetine sunduk.”

“TÜRKİYE’NİN KALKINMASINDA İTİCİ GÜCÜN İHRACAT OLDUĞUNUN BİLİNCİNDEYİZ”
İhracatta Türkiye’nin zorlu bir yıl geçirdiğini ifade eden Yırtımcı,  “Birçok sektörde ihracattaki kayıp döviz bazında yüzde 20’lere ulaşırken genel makine ve aksam ihracatlarında bu oran yüzde 4,5 ile sınırlı kaldı.” dedi.

“Tüm bu gelişmelere rağmen ihracattaki güçlü pozisyonumuzu koruduk.” diyen Halil Yırtımcı, sözlerini şöyle noktaladı: “Türkiye’nin yem makineleri üretiminde özel sektörün ilk üreticisi olan Yemmak, yıllardır alışılageldiği gibi ihracattaki liderlik geleneğini bozmayarak 2020 yılında da sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Bu zorlu dönemde gösterdikleri yüksek performans ve eforları için tüm çalışma arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim.”