Yemmak, 2020’de 6 yem fabrikası kuruyor

Önde gelen yem makineleri üreticisi Yemmak, 2020 yılında Türkiye’deki 5 yem üreticisi için 6 yeni yem fabrikası kurulumu gerçekleştirecek.


Yemmak, 2020’de 6 yem fabrikası kuruyor

Türkiye’nin lider makine üreticisi Yemmak, yurtdışında olduğu gibi yurtiçinde de büyük atılımlar yapmaya devam ediyor. Firma, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 5 yem üreticisi için 6 yeni tesisin kurulumunu 2020 yılı içerisinde üretime başlayacakları şekilde hayata geçiriyor. Toplamda 400 t/s üretim hacmine sahip yem tesislerinin hepsinde Yemmak imzası bulunuyor.

Yemmak, 2020’de 6 yem fabrikası kuruyorMatlı Gıda Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Proyem, Ankara’nın Polatlı ilçesinde 100 t/s kapasiteli karma yem fabrikası için Yemmak’ı tercih ederken; sektörün güçlü temsilcilerinden Eryem, Ödemiş’teki fabrikasının ardından Menemen’de 75 t/s kapasiteli tesisi için yine tercihini Yemmak’tan yana kullandı.

12 yem fabrikasını tek çatı altında toplayan Tarım Kredi Yem de, Şanlıurfa ve Tire’deki 50’şer t/s kapasiteli fabrikaları, Özlem Yem Adapazarı-Söğütlü’deki 50 t/s ve Sivtaş ise Sivas’taki 20 t/s kapasiteli tesis için Yemmak’ın 55 yıllık deneyimini tercih etti.