Adisseo, Future Fish Eurasia’da su ürünleri sektörüyle buluştu

Adisseo Türkiye, su ürünlerine yönelik en son çözümlerini distribütörleri Nutriad Yem ve Avet’le birlikte Türkiye’nin tek su ürünleri fuarı Future Fish Eurasia’da sektör temsilcileriyle buluşturdu.

Hayvan besleme çözümleri alanında dünyanın lider şirketleri arasında yer alan Adisseo, 3-5 Kasım 2022 tarihleri arasında, Fuar İzmir’de düzenlenen Future Fish Eurasia’da su ürünleri sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi.

Adisseo Aqua Küresel Ticari Müdürü Alexander Van Halteren ve Ortadoğu Bölge Satış Müdürü Kaan Özakcan, fuarda Adisseo standına ev sahipliği yaptı. Fuarın yem katkı alanındaki en büyük katılımcısı olan Adisseo’nun ekibine, Aqua distribütörü Nutriad Yem Genel Müdürü Serhat İnegol, Satış Müdürü Fatih Yılmaz ve Avet Su Ürünleri Genel Müdürü Azer Gökçay eşlik etti. Ekip, üç günlük fuar süresince Adisseo’nun su ürünleri çözümleriyle ilgili ziyaretçileri bilgilendirdi.

Adisseo, Future Fish Eurasia’da su ürünleri sektörüyle buluştu

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, su ürünleri sektörünün önemine dikkat çekmek için 2022 yılını Uluslararası Balıkçılık ve Su Ürünleri Yılı (IYAFA 2022) ilan etmişti. Bu kapsamda, FAO öncülüğünde yürütülen çalışmalarda, su ürünleri sektörünün milyarlarca insana sağlıklı ve besleyici gıda sağlama ve “Sıfır Açlığa” ulaşma noktasında sahip olduğu potansiyele vurguda bulunuyor. İhracatını son 20 yılda yaklaşık 18 kat arttıran Türk Su Ürünleri Sektörü ise BM’nin 2022 yılını Uluslararası Balıkçılık ve Su Ürünleri Yılı ilan etmesi sonrasında ihracat hedefini büyüttü. Bu hedeflere ulaşmada Türk su ürünleri sektörünü desteklemeyi misyon edinen Adisseo, aqua grubu ürünleriyle sürdürülebilir ve verimli su ürünleri için sektöre alternatif çözümler sunmaya devam ediyor.”