İmaş Makina Sudan’da üçüncü yem fabrikasını devreye alıyor

Yurt dışı projelerine hız kesmeden devam eden İmaş Makina, Viteral markası ile Sudan’daki üçüncü yem fabrikasının kurulumunu gerçekleştiriyor. Firma, çelik konstrüksiyon bina da dahil olmak üzere komple proje olarak devreye alacağı tesisi, 2022 yılı içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

İmaş Makina Sudan’da üçüncü yem fabrikasını devreye alıyorİmaş Makina’nın yem teknolojileri sektöründe hizmet veren markası Viteral, Sudan’ın Hartum kentinde kurulumunu gerçekleştireceği üçüncü yem tesisinin sevkiyatına başladı. Saatte 20 ton üretim kapasitesine sahip yem değirmenini bu yıl devreye almayı hedefleyen İmaş Makina, faaliyete geçireceği yeni projelerle bölgedeki yem üretimine önemli ölçüde katkı sağlamayı sürdürüyor.

İmaş’ın Viteral markası ile komple proje olarak devreye alacağı tam otomasyonlu değirmende, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi üretimi yapılacak. Saatte 20 ton üretim kapasitesine sahip olacak tesiste, donanımsal olarak VHM Çekiçli Değirmen, VHF Değirmen Besleyici ve VPP Pelet Presi başta olmak üzere Viteral’in üretimini gerçekleştirdiği en son teknolojiye sahip makineler kullanılacak. Yem tesisi, iki hat üzerine kurulacak sistemle gerektiğinde tek hat, gerektiğinde ise çift hat kullanılarak üretim yapabilme özelliğine de sahip olacak. Çelik konstrüksiyon bina da dahil olmak üzere komple proje olarak devreye alınacak olan tesiste, kırma, dozajlama, peletleme, taşıma ve paketleme bölümlerinin yanı sıra 2 adet 4500 ton kapasiteli ham madde siloları da yer alacak.