Adisseo, inovasyon yolculuğuna “İNOVASYON’a Adisseo Yaklaşımı” ile devam ediyor

Kurulduğu günden bu yana kendini araştırma ve inovasyona adayan dünyanın önde gelen yem katkı maddesi uzmanlarından Adisseo, inovasyona olan bağlılığını yeni misyonu “İNOVASYON’a Adisseo Yaklaşımı” ile sürdürüyor.

Adisseo, inovasyon yolculuğuna "İNOVASYON’a Adisseo Yaklaşımı" ile devam ediyorYem katkı maddeleri alanında dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan Adisseo, yeni misyonunu “İNOVASYON’a Adisseo Yaklaşımı” olarak açıkladı.  Kurulduğu günden bu yana kendini araştırma ve inovasyona adamış olan şirket, yeni vizyonuyla hayvan besleme ve sağlığı endüstrisinde inovasyona olan tartışılmaz bağlılığını ortaya koyuyor ve gelecekteki planlarına dair ipuçları veriyor.

Geçtiğimiz yıllar boyunca Adisseo, güçlü sıvı metiyonin kaynağı teknolojisi ile korumalı metiyonin, yem enzimleri, A vitamini formülasyonu ve selenyum bazlı metiyonin gibi diğer yüksek değerli çözümleriyle kayda değer başarılar elde etti. Ancak, hızla değişen ortam, hızlı adaptasyon ve sürekli inovasyon gerektiriyor.  Şirket temsilcileri, araştırma ve inovasyona yönelik yeni yaklaşımların, sürdürülebilir çözümler sunma kabiliyetlerini artırdığını belirtiyor ve ekliyor: “Çeşitli alanlarda yüksek adaptasyon kabiliyetine sahip ekiplerimiz, bugünün ihtiyaçlarının yarının çözümleri haline gelmesini sağlıyor.”

Şirket, araştırmada uzun vadeli bir etkiye sahip olmaya ve hayvan besleme ile sağlık alanlarında sürdürülebilir ve anlamlı yenilikler bulmaya kendini adadığını vurguluyor. Adisseo, bunu yapmak için yeni vizyonu “İNOVASYON’a Adisseo Yaklaşımı”nın şirketin faaliyetlerine rehberlik eden 3 dayanağı olduğunu açıklıyor:
1. Kendimize Yüksek Standartlar Koymak: Adisseo, faaliyetlerinin her alanında kendisi için yüksek standartlar belirlemeye kararlıdır. Buna pazarda yenilikçilik ve sürdürülebilirlik ve daha nicesi de dahildir.
2. Bilimle Desteklenen Yenilikler Getirmek: Adisseo, hayvan besleme sektörüne bilimle desteklenen yenilikçi çözümler sunmaya kendini adamıştır. Ürün ve hizmetlerimizin sektörün ön saflarında yer almasını sağlamak için araştırma ve geliştirmeye büyük yatırımlar yapıyoruz.
3. Birlikte, Kapsamlı Bilim ve Teknolojiye Yön Vermek: Adisseo, hayvan besleme sektöründe yenilik ve ilerleme sağlamak için iş birliği ve ortaklıkların gücüne inanmaktadır.

Adisseo’nun Araştırma ve İnovasyon (R&I) ekibi kayda değer bir dönüşüm geçirdi. Sadece on yıl içinde şirket, Fransa başta olmak üzere 30 kişilik bir ekipten dünya çapındaki yaklaşık 300 kişilik bir uzman kadrosuna ulaştı. Ekipleri artık analitik bilim, biyoteknoloji, proses kimyası, mühendislik, formülasyon (kapsülleme dahil) ve hayvan beslenmesi gibi çeşitli alanları kapsıyor. R&I’nın küresel varlığı, şunları içeriyor:

  • 2 büyük araştırma platformu: Bir tanesi Çin’de ve diğeri yakın zamanda açılışı yapılan Saint Fons, Fransa’daki tesis.
  • Monogastrik (Fransa) ve su ürünleri (Singapur) için 2 dahili araştırma istasyonu.
  • Uygulamalı Beslenme ve Yem Teknolojisi departmanı ile Innov’l@b olmak üzere 2 çapraz yapı.

“Birlikte, tek başımıza başarabileceğimizden daha fazlasını başarabileceğimiz için Adisseo olarak inovasyonu teşvik etmek amacıyla işlevler ve sınırlar arasında kapsamlı bir şekilde iş birliği yapıyoruz. Müşteriler, araştırma kuruluşları ve stratejik müttefiklerle ortaklıklardan yararlanan R&I ekibimiz, hızlandırılmış ilerleme için kaynakları ve metodolojileri optimize ediyor,” diye ekliyor.