Cargill, Delacon fitojenik yem katkılarını satın alıyor

Dünyanın önde gelen tarım şirketi Cargill, bitki bazlı fitojenik katkı maddelerinde küresel liderlerden biri olan Delacon’u satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu.

Cargill, Delacon fitojenik yem katkı maddelerini satın alıyorTüketicilerin, doğal gıda üretimine ve hayvansal kaynaklı ürünlerin tüketimine yönelik tercihleri büyüyor. Bitki bazlı yem katkı maddeleri de, sağlıklı hayvan yeminin bir bileşeni olarak özellikle yüksek büyüme potansiyeline sahip. Dünyanın önde gelen tarımsal işletme şirketi Cargill, bu büyüyen alanda yem müşterilerini desteklemek için bitki bazlı fitojenik katkı maddelerinde dünya liderleri arasında yer alan Delacon’u satın almak için bağlayıcı bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Cargill Hayvan Besleme Bölümü Başkanı Adriano Marcon, “Başarılı beş yıllık bir ortaklığın ardından Cargill ve Delacon, hayvan sağlığı, yem verimliliği ve performansına odaklanan sürdürülebilir müşteri çözümlerini, derin geçmişleri ve bilimsel olarak yönlendirilen uzun vadeli taahhütleri üzerine inşa edecekler.” dedi ve ekledi: “Hayvan besleme tekliflerimizi bilimsel olarak kanıtlanmış katkı maddeleriyle genişletmekten heyecan duyuyoruz.”

Cargill’in hayvan sağlığı teknolojileri işinin lideri Mike Johnson ise şunları dile getirdi: “Cargill’in hayvan sağlığı teknolojilerini Delacon’un fitojenikleriyle birleştirmek, hayvan üretkenliği ve sürdürülebilir, sağlıklı gıda üretimi için bir sonraki aşamaya geçişi sağlıyor. Müşterilerimize gelişmiş karlılık ve performans sağlamak için Delacon’un önde gelen yetenek ve teknolojisiyle bir araya geliyoruz.”

Delacon’un CEO’su Markus Dedl heyecanını şu sözlerle paylaştı: “Delacon’un gelecekteki büyümesinin çerçevesini sağlamak, gelişme yeteneğimizi büyütmek ve fitojenik uzmanlığı bir sonraki seviyeye taşımak benim sorumluluğum. Bu satın alma, Delacon’un gelecekteki yenilikler için kapsamını genişletecek ve fitojenik yem katkı maddelerini küresel olarak daha erişilebilir hale getirecek. Cargill ve Delacon birlikte inovasyonun hızını artıracak ve stratejik, uzun vadeli büyümeyi yönlendirecektir.”

Satın alma işleminin, geleneksel kapanış koşullarına tabi olarak, 2022 yılının ortalarında tamamlanması bekleniyor. Anlaşmanın şartları açıklanmadı.