dsm-firmenich, Hayvan Sağlığı ve Beslenmesi işletmesini gruptan ayırıyor

dsm-firmenich, uzun vadeli stratejisi doğrultusunda, vitamin pazarındaki dalgalanmaların etkisini düşürmek ve sermaye yoğunluğunu azaltmak amacıyla Hayvan Sağlığı ve Beslenmesi (Animal Nutrition and Health – ANH) işletmesini gruptan ayıracağını duyurdu. Firma, ANH işletmesinin potansiyelini, farklı bir sahiplik yapısıyla en iyi şekilde ortaya çıkarmayı hedefliyor.

dsm-firmenich, Hayvan Sağlığı ve Beslenmesi işletmesini gruptan ayırıyorSağlık, beslenme ve güzellik alanlarında lider firmalardan biri olan dsm-firmenich, Hayvan Sağlığı ve Beslenmesi işletmesini (Animal Nutirition and Health – ANH) gruptan ayırmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı. ANH işletmesinin, grubun geri kalanından farklı bir dinamikle işlediğini ve bu farklılığın da vitamin pazarındaki artan zorluklar nedeniyle daha da belirginleştiğini vurgulayan firma, tüm potansiyel ayrılma seçeneklerini değerlendirecek. Farklı bir sahiplik yapısı aracılığıyla ANH işletmesinin potansiyelinin daha iyi ortaya çıkacağına inanan dsm-firmenich yönetimi, bu süreci 2025 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan dsm-firmenich’in CEO’su Dimitri de Vreeze, şunları aktarıyor: “dsm-firmenich olarak amacımız, birinci sınıf, hızlı büyüyen ve dirençli segmentlerde yenilikçiliği artırırken İlerlemeyi Hayata Geçirmek’tir. ANH, yıllar içinde sektörde gerçek bir lider olmak için inşa ettiğimiz harika bir işletme. Bu zor bir an, ancak ayrılmanın hem işletmeler hem de çalışanları için daha iyi olacağına ve nihayetinde tüm hissedarlarımız için daha iyi değer yaratacağına güçlü bir şekilde inanıyoruz.”

Yapılan planlamaya göre ANH işletmesi, 1997’de işe başlayan ve 2019’dan beri yönetimde olan Ivo Lansbergen tarafından yönetilmeye devam edecek. ANH Başkanı Lansbergen, bu yeni süreci şöyle yorumluyor: ” ANH bünyesinde, müşterilerimizin en zorlu gıda güvenliği sorunlarından bazılarının üstesinden gelmelerine yardımcı olacak ölçeğe, benzersiz bir portföye ve rakipsiz inovasyon yeteneklerine sahip küresel bir lider inşa etmiş ve güçlü bir şekilde Hayvancılığı Sürdürülebilir Kılmaya odaklanmış harika bir ekibimiz var. Dünya standartlarındaki ekibimizin ANH stratejimizi sürdürmesi heyecan verici bir olasılık.”