Evcil hayvan kategorisinde en çok kedi ürünleri ilgi görüyor

E-ticaret platformu Pazarama, Pazarama PET üzerinden yapılan alışveriş trendlerini açıkladı. Verilere göre Pazarama PET’te en çok yüzde 78 ile kedi ürünleri satılıyor. Kedi maması ise bu ürünlerin başında geliyor.

Pazarama tarafından evcil hayvan ürünlerine yönelik olarak oluşturulan e-ticaret platformu Pazarama PET, alışveriş trendlerini açıkladı. E-ticaret platformu üzerinden elde edilen verilere göre, Pazarama PET’te en çok yüzde 78 ile kedi ürünleri satılırken, onu yüzde 19 ile köpek, yüzde 2 ile kuş, yüzde 1 ile balık, devamında ise kemirgen ve sürüngen ürünleri takip ediyor. Kedi ürünleri arasında ise en yüksek satış rakamı kedi mamasına ait. Ürün bazında kedi mamasını, kedi kumu, köpek maması ve kedi ödülleri takip ediyor.

Pazarama PET’ten en fazla alışveriş yapılan gün “Çarşamba” olurken, en fazla alışveriş yapan ilk 3 şehir ise İstanbul, Ankara, İzmir oldu. Bu illeri ise Bursa, Antalya, Kocaeli takip etti. En fazla alışveriş yapılan saatler ise sırasıyla 21:00, 13:00 ve 12:00 olarak yer aldı.