EW Nutrition en yeni ksilanaz ürünü Axxess’i piyasaya sürdü

Yem endüstrisine hayvan besleme çözümleri sunan EW Nutrition, devrim niteliğindeki yeni termostabil ksilanaz ürünü Axxess XY’yi VICTAM Asia 2024’te piyasaya sürdü.

EW Nutrition en yeni ksilanaz ürünü Axxess'i piyasaya sürdüHayvan besleme sektörünün önde gelen yenilikçilerinden EW Nutrition, en yeni ürünü Axxess XY’nin resmi lansmanını Bangkok’taki BITEC Fuar Merkezi’nde düzenlenen VICTAM Asia 2024’te gerçekleştirdi.

EW Nutrition tarafından yapılan açıklamaya göre Axxess XY, mısır, buğday, tahıl yan ürünleri ve yağlı tohum küspeleri gibi yem bileşenlerinden hem çözünür hem de çözünmez lif fraksiyonunu parçalayan, doğası gereği termostabil olan bir ksilanazdır. Bu ürün, hücre duvarı kısımlarında hapsolmuş besin maddelerini serbest bırakır ve viskoziteyi azaltarak bağırsak ortamını iyileştirir. Şirket, yeni piyasaya sürülen ürünün yem üreticilerine çeşitli yem işleme koşullarıyla çalışırken gönül rahatlığı sağladığını ve yem formülasyonunda esneklik ile birlikte önemli yem maliyeti tasarrufu sağladığını belirtiyor.

Yeni lansmanla ilgili bir açıklama yapan EW Nutrition Güney Doğu Asya/Pasifik Bölge Direktörü Ramakanta Nayak, “Axxess XY’nin VICTAM Asia 2024’teki başarılı lansmanı, hayvansal üretimin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak ve bölgedeki endüstrinin büyümesine katkıda bulunmak için en yeni çözümleri sunma konusundaki kararlılığımızı göstermektedir” diyor.

EW Nutrition Enzimler Global Direktörü Dr. Ajay Awati ise ürün lansmanından duyduğu heyecanı dile getiriyor ve şunları aktarıyor: “VICTAM Asia 2024’teki lansmanımız sırasında ve sonrasında Axxess XY’ye bu kadar büyük bir ilgi gösterilmesi bizi heyecanlandırdı. Axxess XY, EW Nutrition Ar-Ge ekibinin hayvan beslemede enzim teknolojisinin sınırlarını zorlamaya yönelik sıkı çalışması ve adanmışlığının bir sonucudur.”

Axxess XY, şimdiye kadarki en gelişmiş ksilanaz olarak lanse ediliyor ve EW Nutrition’ı enzim pazarında önemli bir oyuncu haline getiriyor.