Konya Şeker Yem, Enerjim+ ile yüksek verimlilik vaat ediyor

Konya Şeker Yem, yakın zamanda pazara sunulan ENERJİM+ yeminin, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda et ve süt verimini arttığını açıkladı.

Konya Şeker Yem, Enerjim+ ile yüksek verimlilik vaat ediyorKonya Şeker Yem, muadillerine göre daha yüksek proteinle üretilen ENERJİM+ yeminin, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda et ve süt verimini arttırdığını ve hayvanlardaki metabolik rahatsızlıkların oluşumunu önlediğini duyurdu. Ürünün hayvan yetiştiricileri tarafından büyük beğeni topladığını aktaran Konya Şeker Yem, ENERJİM+’ın içerisinde bulunan tamponlayıcı maddeden dolayı hayvanlarda oluşan metabolik rahatsızlıkların önüne geçtiğini, ayrıca yüksek nişasta tüketen hayvanlarda gözlemlenen ayak ve tırnak problemlerine de engel olabildiği bilgisini paylaşıyor.

Kooperatif’in açıklamasına göre küflenme ve bozulma yapmayan ENERJİM+, hayvan yetiştiricilerinin tercih ettiği ürünler arasında ilk sırada yer alıyor.

Türkiye’nin en büyük kapasiteye sahip, tam otomasyonlu yem fabrikalarından biri olan Konya Şeker Yem, hayvancılık sektörüne katkı vermek amacıyla 2009 yılında üretime başladı ve artan talepler doğrultusunda kısa sürede kapasitesini önemi oranda artırmayı başardı. Tek fabrikada günlük 1000 tonu aşan üretim ve satış gücüyle yem sektöründe öncü olan Konya Şeker Yem Fabrikası, yem teknolojisi ve hayvan beslemedeki gelişmeleri yakından takip eden uzman kadrosuyla hayvancılığın gelişimine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. Bölge hayvancılığının gelişmesinde öncü olan ve üretici gelirlerini çeşitlendiren Konya Şeker Yem Fabrikası, hasat sezonunda gerçekleştirdiği yüksek tonajlı alımlarla ürün fiyatlarını üretici lehine regüle ederek üretici gelirinin artmasına da katkı sunuyor.

Ayrıca kooperatifin yem fabrikasındaki ve sahadaki hayvan besleme uzmanları, işletmelere özel toplam karışım rasyonları hazırlayarak ekonomik hayvancılık ve sağlıklı hayvan besleme konusunda üreticileri destekliyor.