Phileo by Lesaffre, Aquasaf Shrimp programını tanıttı

Phileo by Lesaffre, karides yetiştiriciliği için fermantasyon çözümlerine ilişkin kapsamlı bir rehber olan Aquasaf Shrimp programını tanıttı. Bu girişim, şirketin su ürünleri yetiştiriciliğindeki gelişimi için yeni bir adıma işaret ediyor ve daha önce tilapia için yayınladıkları programı tamamlıyor.

Phileo by Lesaffre, Aquasaf Shrimp programını tanıttıPhileo by Lesaffre, karides yetiştiricileri için fermantasyon çözümlerinin kullanımı konusunda pratik rehberlik sağlayan kapsamlı Aquasaf Shrimp programının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Program, maya ve bakteriler, probiyotikler ve postbiyotikler üzerine on yıllık bir araştırma ve geliştirmeye dayanıyor. Ayrıca dünya çapında çok sayıda enstitü ve ticari ortakla yürütülen vaka çalışmalarına da ışık tutuyor.

Üç temel sütundan oluşan Aquasaf Shrimp programı, yoğun karides yetiştiriciliğiyle ilgili en önemli zorluklardan bazılarına yönelik bilgi ve uygulamalı çözümler sunuyor. Bu zorluklar arasında Erken Ölüm Sendromu (EMS) veya Beyaz Leke Hastalığının (WSD) neden olduğu ölümler, kronik oksidatif stres ve bağırsak disbiyozundan kaynaklanan tutarsız büyüme ve yem performanslarının yanı sıra deniz bileşenlerine ve antimikrobiyal maddelere bağımlılık yer alıyor.

“Aquasaf Shrimp programını tanıtmaktan büyük heyecan duyuyoruz” diyen Phileo by Lesaffre Su Ürünleri Yetiştiriciliği Küresel Program Müdürü Dr. Jean-Benoit Darodes de Tailly, şunları vurguluyor: “Programımız soruna yaklaşımımızda tam bir değişimi temsil ediyor ve çözümlerimizin etki mekanizmalarına ve bunların sağlık, beslenme ve farklı çiftçilik durumlarındaki faydalarına ilişkin şeffaf bir görüş sağlamayı amaçlıyor. Bu, profesyonelleri bilgiyle destekleyen ve güçlendiren, önleyici bakım stratejileri geliştirme sürecinde karar vermelerine yardımcı olan bir araçtır.”

Phileo, programa web sitelerinden indirilebilecek kapsamlı bir kullanım kılavuzunun eşlik ettiğini de bildiriyor.