Viktor Eckel, Dr. Eckel’in yönetim kuruluna katıldı

Viktor Eckel –
©A. Kaduk / Dr Eckel

Dr. Eckel Animal Nutrition, Dr. Viktor Eckel’in ürünler ve inovasyondan sorumlu yeni Genel Müdür olarak yönetim kuruluna katıldığını duyurdu.

Dr. Eckel Animal Nutrition, yönetim kuruluna yeni bir isim ekledi. Dr. Viktor Eckel, ürünler ve inovasyondan sorumlu Genel Müdür olarak kurucu Dr. Antje Eckel’e yönetim kurulunda eşlik edecek. Dr. Eckel’e göre bu stratejik karar, şirketin geleceğini güvence altına almaya yönelik önemli bir adıma işaret ediyor.

Aile şirketi 30 yıldır sürdürülebilir hayvan beslemesi için yenilikçi yem katkı maddeleri üretiyor. CEO Antje Eckel’e göre, yönetim masasında ikinci bir neslin yer almasıyla birlikte şirket, büyüyen uluslararası pazarın mevcut zorluklarının üstesinden gelmek için harika bir konumda olacak.

Viktor Eckel önceliklerini net bir şekilde ortaya koyuyor: sürdürülebilirlik, dayanıklılık ve kaynak verimliliği. Ve şunu vurguluyor: “30 yıl önce kurulduğunda, Dr. Eckel bitki bazlı alternatifleri destekleyen ilk şirketler arasındaydı. Hayvan sağlığı ve refahını desteklemek için ne kadar önemli olduklarını erken bir aşamada fark ettik ve en başından beri sürdürülebilir bir yaklaşım izledik. Bu taahhüdümüz bugün de felsefemizin merkezinde yer alıyor.” Bunun Almanya’daki ve dünya genelindeki yem üreticileri ve imalatçıları için yüksek dirençli, kaynakları verimli kullanan ve kârlı üretimin anahtarı olduğuna inanan Viktor Eckel şunları ekliyor: “Müşterilerimize şimdi ve gelecekte bunun için en iyi çözümleri ve hizmetleri sunmak, benim ve ekibin geri kalanının dört gözle beklediği harika ve heyecan verici bir rol.”

Viktor Eckel, 2020 yılından bu yana markanın geliştirilmesinde ve aile şirketinin geleceğe yönelik konumlandırılmasında belirleyici bir rol oynuyor. Mikrobiyoloji alanında doktora yapmış bir biyokimyacı olarak, yem fermantasyonu ve fizyolojisi konusunda geniş bir uzmanlığa sahip olan Viktor Eckel, Dr. Eckel Animal Nutrition portföyünü geliştirmeye devam etmek ve yem katkı maddeleri pazarını ilerletmek için mükemmel bir konumda bulunuyor.