Yemmak, mikronize değirmeniyle ePDA ödülü aldı

Türkiye’nin önde gelen yem makineleri ve ekipmanları üreticisi Yemmak, mikronize değirmen makinesinin European Product Design Award (ePDA)‘da endüstriyel tasarım kategorisinde ödüle layık görüldüğünü duyurdu.

Yemmak, mikronize değirmeniyle ePDA ödülü aldıYem makineleri ve ekipmanları üreticisi Yemmak, endüstri standartlarını en son teknolojiyle bir araya getirerek geliştirdiği mikronize değirmen makinesiyle prestijli European Product Design Award (ePDA)’ın endüstriyel tasarım kategorisinde ödüle layık görüldü. Firma, aldığı tasarım ödülüyle küresel arenadaki başarısını pekiştirmeyi amaçlıyor.

Ödül hakkında bir değerlendirmede bulunan Yemmak Genel Müdür Yardımcısı Halil Yırtımcı, şunları dile getirdi: “Üretimimizin büyük bir kısmını dünya genelinde 46 ülkeye ihraç ediyor ve sektörde önde gelen firmalar arasında yer alıyoruz. Bu başarıyla Türkiye için değer yaratmaya devam ediyoruz. Aldığımız bu ödül, Yemmak’ın ekipmanlarında sürdürebilirlik ilkesini tasarım ile birleştirdiğinin en önemli göstergesidir.”

Yemmak’tan yapılan açıklamaya göre, balık yemi ve evcil hayvan maması üretiminde kritik bir rol oynayan FGHM serisi mikronize değirmenler, 10 mm çapındaki ham maddeleri 50 µm’ye kadar küçültmek için özel olarak tasarlanmış. Yeni tasarımıyla dikkat çeken bu makinenin geri dönüştürülebilir malzemelerden üretildiği, dinamik ve maskülen çizgilere sahip olduğu bilgisini paylaşan şirket, ürünün European Product Design Award’da yenilik, estetik, işlevsellik ve ergonomi gibi çeşitli kriterlere göre değerlendirildiğini açıklıyor. Modern ve minimalist bir görünüme de sahip olan bu tasarımın Yemmak’ın kurumsal kimliğiyle uyum içinde olduğunu vurgulayan şirket yetkilileri, bu başarıyla gurur duyduklarını ifade ettiler.

European Product Design Award, günlük hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi çözümler sunan tasarımlara her yıl 19 farklı kategoride verilen bir ödül. Dünya genelinden başvuruların kabul edildiği bu ödül programı, Avrupa Parlamentosu iş birliği ile düzenlenen tek tasarım yarışması olarak dikkat çekiyor. Dünya çapında tanınan European Product Design Award, stratejik düşüncenin ve hayal gücünün mükemmel bir ürüne dönüşmesini sağlayan tasarım ekiplerini ve bireysel tasarımcıları ödüllendirmeyi amaçlıyor.